Αρχική / More / Αθλητικά / Εκτη συνεχόμενη νίκη για τον Αιγινιακό
Εκτη συνεχόμενη νίκη για τον Αιγινιακό thumbnail

Εκτη συνεχόμενη νίκη για τον Αιγινιακό

Τα πλέι οφ ανόδου αρχίζουν να ονειρεύονται στον Αιγινιακό, μετά και το 3-0 επί της Δόξας Δράμας. Αυτή είναι η 6η συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της Πιερίας. Πήρε βαθμό ο Τύρναβος στην Καλαμαριά, επιτέλους νίκη για τα Γιαννιτσά. Στον 1ο όμιλο η Μαγούλα νίκησε την επισκοπή, τα Χανιά πέτυχαν σπουδαίο διπλό στον Αίγιο, ενώ το τοπικό ντέρμπι Καλλιθέα – Φωστήρας έληξε χωρίς νικητή.1ος όμιλος
Τελεία στο αρνητικό τους σερί (πέντε ματς χωρίς νίκη) έβαλαν τα Χανιά, περνώντας με διπλό από το Αίγιο. Το τελικό 0-1 διαμόρφωσε ο Πάγκαλος στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στοπ στο σερί των ηττών (πέντε συνεχόμενες) έβαλε και ο Αστέρας Μαγούλας, που νίκησε 3-2 την Επισκοπή. Πρωταγωνιστής ήταν ο Μαρτίνεζ που πέτυχε δύο γκολ, ενώ για τον Αστέρα σκόραρε και μάλιστα μόλις στο 1ο λεπτό και ο Ντοματάς. Βουρβαχάκης και Μπρατσιάνι τα γκολ για την ομάδα του Ρεθύμνου.

Στο Ελ Πάσο, Καλλιθέα και Φωστήρας έμιναν στο 1-1, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 27′ με τον Φαγιέ και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 81′ με πέναλτι του Σεχολάρι.

2ος όμιλος
Παγιώνει τη θέση του στην 4άδα ο Αιγινιακός, που αν και αγωνίστηκε με 10 παίκτες (αποβολή στο Κωνσταντινίδη στο 50′ κι ενώ το ματς ήταν στο 0-0), κατάφερε να νικήσει με 3-0 τη Δόξα Δράμας, χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Χατζής, Μπελόν και Αχαλινόπουλος.

Στην Καλαμαριά, ο Τύρναβος πήρε "Χ" από τον Απόλλωνα (1-1), φέρνοντας έτσι την 6η συνεχόμενη ισοπαλία του στο πρωτάθλημα (οι 5 που είχαν προηγηθεί ήταν όλες με 0-0)! Ο Ναλμπάντης άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, για να ισοφαρίσει για τη θεσσαλική ομάδα ο Γωεργίου στο 67′.

Στα Γιαννιτσά, τέλος, η Αναγέννηση έφτασε σε νίκη ύστερα από εννέα διαδοχικές ήττες, επικρατώντας 1-0 της Καβάλας. Το γκολ πέτυχε ο Χατζηστεφάνου στο 6ο λεπτό.