Ισόπαλες Βαλένθια και Μονακό, επέστρεψε ο Φαλκάο (video)

Βαλένθια και Μονακό ήρθαν ισόπαλες 2-2 σε φιλικό αγώνα στο πλαίσιο του Emirates Cup, με τον Ραδαμέλ Φαλκάο να περνάει ως αλλαγή στο 72ο λεπτό και να κάνει την επανεμφάνισή του μετά τον σοβαρό τραυματισμό του.

Το σκορ άνοιξε με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα όταν ο Ρούμπεν Βέσο έδωσε προβάδισμα στους Μονεγάσκους με αυτογκόλ, για να τον… ακολουθήσει ο Ρικάρντο Καρβάλιο επτά λεπτά αργότερα βάζοντας κι αυτός αυτογκόλ για να κάνει το 1-1!

Οι «νυχτερίδες» πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Φρανθίσκο Αλκάθερ στο 70′, αλλά ο Λούκας Οκάμπος διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στις 18:20 Άρσεναλ και Μπενφίκα αναμετρούνται για το δεύτερο παιχνίδι της ημέρας, ενώ η δράση στο Λονδίνο συνεχίζεται και αύριο με τους αγώνες Άρσεναλ-Μονακό και Μπενφίκα-Βαλένθια.

Valencia 2-2 AS Monaco (All Goals) ourmatch.net από ourmatch