Νοκ άουτ ο Νάνο, με Χουχούμη εναντίον της Κέρκυρας

Το πρόβλημα που αντιμετώπισε ο Νάνο κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Ξάνθη και που οδήγησε στην αναγκαστική αλλαγή του, αποδείχθηκε εν τέλει σοβαρότερο απ’ ότι αρχικά φαινόταν. Ο ισπανός αριστερός μπακ υπέστη θλάση και θα χάσει το παιχνίδι της Δευτέρας (22/12) με την Κέρκυρα, ενώ είναι αμφίβολος και για το πρώτο ματς του 2015 εναντίον του ΠΑΣ Γιάννινα εκτός έδρας στις 4 Ιανουαρίου.

Μολονότι ο παίκτης ένιωσε ενοχλήσεις κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, δεν αντικαταστάθηκε με αποτέλεσμα η ζημιά να γίνει μεγαλύτερη στο 15λεπτο του β’ ημιχρόνου προτού γίνει αλλαγή από τον Διαμαντή Χουχούμη.

Ο νεαρός μπακ των Πρασίνων, που ήταν από τους διακριθέντες στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Εστορίλ, θα πάρει φανέλα βασικού στο παιχνίδι με την ομάδα των Φαιάκων, ενώ γενικότερα ο Αναστασίου θα φρεσκάρει την ενδεκάδα με την επιστροφή του Μπεργκ, του Κουτρουμπή, του Δώνη ή του Μπούι και του Ντίνα.