Άλωσε την Κηφισιά ο ΚΑΟΔ

Σπουδαίο «διπλό» στην προσπάθεια του να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού πήρε ο ΚΑΟΔ στο Ζηρίνειο.

Οι Δραμινοί επικράτησαν 79-78 της Νέας Κηφισιάς, σε αγώνα για την 11η ημέρα της Basket League, και πανηγύρισαν την πρώτη εκτός έδρας νίκη τους.

Ο ΚΑΟΔ εκμεταλλεύτηκε ουσιαστικά το πολύ καλό 3ο δεκάλεπτο που έκανε στο παιχνίδι, στο σημείο δηλαδή που περιόρισε τους γηπεδούχους στους 11 πόντους, πετυχαίνοντας την ίδια ώρα 21.

Η Κηφισιά απέτυχε να “χτίσει” διαφορά στην αρχή του αγώνα και έδωσε στους Δραμινούς τη δυνατότητα να μείνουν στο παιχνίδι μέχρι τέλους. Στην 4η περίοδο μάλιστα, όταν οι παίκτες του Παπαθεοδώρου αφυπνίστηκαν, ήταν ήδη πολύ αργά με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στη νίκη, οριακά, με έναν πόντο διαφορά (79-78).

Κορυφαίος για τους νικητές ο Όντομ με 20 πόντους και 6 ριμπάουντ στο ενεργητικό του.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 35-35, 46-56, 78-79