Σάββατο 6 Δεκεμβρίου
ΣούπερΛιγκ ΟΠΑΠ, 12η αγωνιστική
15.00 Βέροια-Πλατανιάς (Novasports3)
17.15 Κέρκυρα-Ατρόμητος (Novasports3)
19.30 Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα (Novasports1)
Πρωτάθλημα Superlaegue, K20
13η αγωνιστική
10:00 Βέροια – Πλατανιάς
12:30 ΟΦΗ – Λεβαδειακός
13:00 Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα
13:30 Ξάνθη – ΠΑΟΚ
15:00 Αστ.Τρίπολης – Παναθηναϊκός
Πρωτάθλημα Superleague K17
Όμιλος Α’, 3η αγωνιστική, Β’ Γύρος
13:15 Παναθηναϊκός – Πλατανιάς
Όμιλος Β’, 5η αγωνιστική, 2ος Γύρος
11:00 Νίκη Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα
11:00 Παναιτωλικός – Ξάνθη
Πρωτάθλημα Superleague K15
Όμιλος Α’, 2η αγωνιστική, 2ος Γύρος
10:30 Αστ.Τρίπολης – Καλλονή
10:30 Ολυμπιακός – ΟΦΗ
15:00 Εργοτέλης – Ατρόμητος
Όμιλος Β’, 2η αγωνιστική, 2ος Γύρος
11:00 Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα
11:00 Κέρκυρα – Παναιτωλικός
13:00 Βέροια – Νίκη Βόλου
Γ’ Εθνική
9η αγωνιστική
3ος όμιλος
14:00 Ζακυνθιακός – Μανδραϊκός
Πρέμιερ Λιγκ, Αγγλία, 15η αγωνιστική
14.45 Νιουκάστλ-Τσέλσι (OTEsport 1)
17.00 Χαλ-Μπρόμγουιτς
17.00 Λίβερπουλ-Σάντερλαντ
17.00 ΚΠΡ-Μπέρνλι
17.00 Στόουκ-Αρσεναλ (OTEsport1)
17.00 Τότεναμ-Κρίσταλ Πάλας
19.30 Μάντσεστερ Σ.-Εβερτον (OTEsport1)
Ligue1, Γαλλία, 17η αγωνιστική
18.00 Παρί Σ. Ζερμέν-Ναντ (Novasports6)
21.00 Μπορντό-Λοριάν
21.00 Καέν-Νις
21.00 Ρεν-Μονπελιέ
21.00 Σεντ Ετιέν-Μπαστιά (Novasports2)
Μπουντεσλίγκα, Γερμανία, 14η αγωνιστική
16.30 Γκλάντμπαχ-Χέρτα(OTEsport4)
16.30 Αννόβερο-Βόλφσμπουργκ (OTEsport5)
16.30 Στουτγάρδη-Σάλκε (OTEsport3)
16.30 Κολονία-Αουγκσμπουργκ (OTEsport6)
16.30 Πάντερμπορν-Φράιμπουργκ
19.30 Μπάγερν-Λεβερκούζεν (OTEsport3)
Μπουντεσλίγκα 2, Γερμανία, 16η αγωνιστική
14:00 Καϊζερσλάουτερν – Αουέ (ΟΤΕsport5)
14:00 Ντόρμσταντ – Γκρόιτερ Φιρτ
Serie Α, Ιταλία, 14η αγωνιστική
19.00 Ρόμα-Σασουόλο (OTEsport4)
21.45 Τορίνο-Παλέρμο (OTEsport1)
Ερεντιβίζε, Ολλανδία, 15η αγωνιστική
19.30 ΑΖ Αλκμααρ-Γκόου Αχεντ Ιγκλς
19.30 Εξέλσιορ-Φέγενορτ
20.45 Καμπούρ-Μπρέντα
21.45 Ντόρντρεχτ-Αϊντχόφεν
21.45 Αγιαξ-Βίλεμ (Novasports3)
Πριμέρα, Ισπανία, 14η αγωνιστική
17.00 Ελτσε-Ατλέτικο Μ. (OTEsport2)
19.00 Αθλέτικ Μπιλμπάο-Κόρδοβα (OTEsport2)
21.00 Ρεάλ Μ.-Θέλτα (OTEsport2)
23.00 Λα Κορούνια-Μάλαγα (OTEsport2)
Πριμέιρα Λίγκα, Πορτογαλία, 12η αγωνιστική
18.00 Ρίο Αβε-Ζιλ Βιθέντε (ACTION 24)
20.00 Εστορίλ-Σετούμπαλ
22.15 Ακαδέμικα-Πόρτο (ACTION 24)
Πρέμιερ Λιγκ, Ρωσία, 17η αγωνιστική
15.45 Ζενίτ-Κράσνονταρ (ACTION 24)
18.00 Κουμπάν-ΤΣΣΚΑ Μ.
Γυναικείο Ποδόσφαιρο
Παγκόσμιο Κύπελλο, Καναδάς
19:00 Κλήρωση (Eurosport2)
Μπάσκετ
Μπάσκετ Λιγκ ΣΚΡΑΤΣ, 9η αγωνιστική
17.00 Αρης-ΑΕΚ (Novasports2)
17.00 Κολοσσός-Τρίκαλα (Novasports2)
17.00 ΑΕΝΚ Δημουλάς-Ρέθυμνο (Novasports2)
17.00 Απόλλων Πατρών-ΠΑΟΚ (Novasports2)
17.00 Πανελευσινιακός-ΚΑΟΔ (Novasports2)
18.30 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος (Novasports3)
Α2 ανδρών, 9η αγωνιστική
17.00 ΟΦΗ-Λιβαδειά
17.00 Ερμής Λαγκαδά-Δόξα Λευκάδας
17.00 Αετός-Λαύριο
17.00 Φίλιππος Β.-Αρκαδικός
17.00 Ηλυσιακός-Ψυχικό
17.00 Καβάλα-Παγκράτι
17.00 Εθνικός-Ηρακλής
Α2 γυναικών,10η αγωνιστική
16.00 Παναθηναϊκός-Αθηναϊκός
ΝΒΑ
02.30 Ντιτρόιτ-Φιλαδέλφεια
03.00 Σικάγο-Γκόλντεν Στέιτ (OTEsport3)
03:00 Χιούστον Ρ.-Φοίνιξ Σανς
03.30 Σαν Αντόνιο Σπερς-Μινεσότα Τ.
05.00 Σακραμέντο Κ.-Ορλάντο Μ.
05.30 Λ. Αντζελες Κλίπερς-Νιού Ορλεανς
Βόλεϊ
Βόλεϊ Λιγκ ΟΠΑΠ , 7η αγωνιστική
17:00 Ορεστιάδα – Ολυμπιακός (Novasports7)
19:00 Φοίνικας Σύρου – Λαμία
Α1 γυναικών, 9η αγωνιστική
17.00 Ολυμπιακός-Πανναξιακός
17:30 ΑΕΚ – Ηλιούπολη (ΝΕΡΙΤsports)
Χάντμπολ
Α1 ανδρών, 10η αγωνιστική
18.00 ΠΑΟΚ-Δράμα 86
18.00 Φίλιππος Β.-ΙΕΚ Ξυνή
18.00 Κιλκίς-ΑΣΕ Δούκα
18.30 ΧΑΝΘ-Φοίβος Συκεών
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα γυναικών, προκριματικά, πρώτη φάση
13:00 Σλοβενία – Λευκορωσία
15:20 Πορτογαλία – Ισραήλ
15:30 Ελβετία – Ελλάδα
18:45 Π.Γ.Δ.Μ – Ισλανδία
19:25 Τουρκία – Αυστρία
Πόλο
Α1 ανδρών, 4η αγωνιστική
14.00 Καλαμάκι-Χίος
16.00 Γλυφάδα-Εθνικός
19.00 Φάληρο-Παναθηναϊκός
19.00 Πανιώνιος-Νηρέας Λαμίας
Α1 γυναικών, 3η αγωνιστική
16.00 Βουλιαγμένη-Ρέθυμνο
16.00 Ολυμπικαός-Ηρακλής
16.30 Τρίτων Αμαρ.-Γλυφάδα
17.00 Ν.Ο. Βόλου-Εθνικός
Χιονοδρομίες
Βορινό Σύνθετο, Παγκόσμιο Κύπελλο, Λιλεχάμερ, Νορβηγία
09:45 HS 138 (Eurosport)
13:00 Gundersen γυναικών (Eurosport2)
Σκι Αντοχής, Παγκόσμιο Κύπελλο, Λιλεχάμερ, Νορβηγία
10:45 5χλμ γυναικών, ελεύθερη τεχνική (Eurosport)
13:45 10 χλμ ανδρών (Eurosport)
17:00 Άλμα με σκι (Eurosport)
Δίαθλο, Παγκόσμιο Κύπελλο, Όστερσουντ, Σουηδία
12:15 Σπριντ ανδρών (Eurosport)
15:30 Σπριντ γυναικών (Eurosport)
Αλπικό Σκι, Μπίβερ Κιρκ, ΗΠΑ
19:45 Super-g ανδρών (Eurosport)
Παγκόσμιο Κύπελλο, Λέι Λουζ, Καναδάς
21:30 Κατάβαση γυναικών (Eurosport)
Λουτζ, Παγκόσμιο Κύπελλο, Λέικ Πλάσιντ, ΗΠΑ
20:00 Ομαδική Σκυταλοδρομία (Eurosport2)